
Logiranje
Logirate se tako, da kliknete na LOGIN
Odpre se slika na desni.
Vpišete email in password in kliknete Sign in
Če ne želite biti več logirani se izpišete tako, da kliknete LOGOUT
V kolikor še nimate uporabniškega imena in gesla se morate najprej registrirati.
Kliknete Sign up now in dobite sliko spodaj levo.

Registracija
Vpišete email, ki ga boste uporabljali pri prijavi.Kliknete Send verification code. Na vaš email bo poslana verifikacijska koda
Preverite email. Če morda ne najdete emaila, preverite če je v spamu

Verifikacija
Vpišite verifikacijsko kodo. Če morda ne velja več, ker je preteklo preveč časa, kliknite Send new code in poslana vam bo nova koda.Kliknite Verify code
Določite še geslo. To naj bo sestavljeno iz malih in velikih črt, znakov in številk. Dolžina gesla naj bo vsaj 8 znakov.
V vrtico Confirm New Password geslo vpišite še enkrat, da ne bi bilo napake.
Display Name bo vaše prikazno ime in je poljubno.
Given name je osebno ime.
Surname je priimek.
Na koncu kliknete na Create in vrnili se boste na začetno stran.

Pozabljeno geslo
Če ste pozabili geslo kliknite Forgot your passwod? na prvi sliki.Vpišite svoj email in kliknite Send verification code.
Preveri svoj email in nadaljujte na naslednji sliki oz. kliknite gumb Continue

Pozabljeno geslo - verifikacija
Vpišite verifikacijsko kodo, ki ste jo dobili v emailu.Kliknite Verify code oz. kliknite Send new code v kolikor potrebujete novo kodo zaradi preteka časa.
Potem kliknite Continue in nadaljujte na naslednji sliki.

Pozabljeno geslo - novo geslo
Vpišite novo geslo in ga zaradi morebitne napake pri vnosu vnesite ponovno v polje Confirm New PasswordNa koncu Continue
In geslo je spremenjeno oz. bo veljalo novo geslo.
Zaprete oz. odprete celoten iskalnik. Iskalnik je v obliki drevesa.
Prikažejo se samo skupine drevesa.
Prikažejo se skupine in podskupine drevesa
Prikažejo se tretji nivo drevesa.
Prikažejo se postavke zadnjega, četrteka nivoja drevesa
Iskalnik se resetira
S klikom na posamezno poglavje odpirate in zapirate veje drevesa. Če kliknete vejo drevesa pod katero ni druge veje drevesa, sprožite iskanje.
Uporaba ustrezne opreme
Pravilnik določa, da mora delodajalec zagotoviti uporabo ustrezne dvižne opreme, kadar je to mogoče, da se zmanjša potreba po ročnem premeščanju bremen. Oprema mora biti prilagojena vrsti dela in bremen, ki se premikajo. Delodajalci morajo zagotoviti tudi ustrezno usposabljanje delavcev za varno uporabo te opreme. Poleg tega mora oprema izpolnjevati vse varnostne standarde in biti redno vzdrževana, da se preprečijo poškodbe in zagotovi varnost delavcev pri delu.Prilagoditev delovnih mest
Pravilnik zahteva, da delodajalci prilagodijo delovna mesta tako, da čim bolj zmanjšajo tveganje za poškodbe pri ročnem premeščanju bremen. To vključuje naslednje ukrepe:- Ergonomsko oblikovanje: Delovna mesta morajo biti oblikovana tako, da se zmanjša potreba po neugodnih položajih in gibih.
- Tehnične prilagoditve: Uporaba pripomočkov in opreme, ki olajšajo premikanje bremen.
- Organizacija dela: Delovna mesta in postopki morajo biti organizirani tako, da se zmanjša potreba po dvigovanju in premikanju težkih bremen.
Organizacijski in tehnični ukrepi
Pravilnik določa naslednje ukrepe za zmanjšanje tveganj pri ročnem premeščanju bremen:- Organizacijski ukrepi: Dodelitev delovnih nalog na način, da se zmanjša potreba po ročnem premikanju bremen. Ustvarjanje delovnih mest, ki omogočajo delo v ugodnih ergonomskih pogojih.
- Tehnični ukrepi: Uporaba mehaničnih pripomočkov in naprav, ki zmanjšujejo potrebo po fizični moči. Vzdrževanje in redni pregledi opreme za zagotavljanje njene varne uporabe.
Omejitve za noseče delavke
Uvaja se posebna omejitev za zaščito nosečih delavk pri ročnem premeščanju bremen, ki vključujejo:- Preprečevanje ročnega premikanja: Noseče delavke ne smejo ročno premikati težkih bremen, če to ni nujno potrebno.
- Ocenjevanje tveganja: Delodajalci morajo opraviti oceno tveganja za vsako delovno mesto in prilagoditi naloge nosečih delavk.
- Alternativne naloge: Noseče delavke morajo biti, če je mogoče, prerazporejene na delovna mesta, kjer ni potrebe po dvigovanju in premikanju bremen.
Pravila za timsko delo
Pravila za timsko delo pri ročnem premeščanju bremen:- Koordinacija: Člani tima morajo biti usklajeni pri premikanju bremen, da se izognejo poškodbam.
- Usposabljanje: Vsi člani tima morajo biti ustrezno usposobljeni za varno izvajanje nalog.
- Komunikacija: Pomembna je jasna komunikacija med člani tima za učinkovito in varno premikanje bremen.
- Delitev bremen: Breme mora biti enakomerno porazdeljeno med člani tima.
Redni zdravstveni nadzor
Delodajalci morajo zagotoviti redni zdravstveni nadzor delavcev, ki opravljajo ročno premeščanje bremen, kar vključuje:- Začetni pregled: Pred začetkom dela se opravi zdravstveni pregled za oceno sposobnosti delavca.
- Periodični pregledi: Redni zdravstveni pregledi za spremljanje zdravstvenega stanja delavcev.
- Posebna pozornost rizičnim skupinam: Poudarek na delavcih, ki so bolj izpostavljeni tveganjem, kot so nosečnice ali starejši delavci.
- O meni
- Oglasi
- Nov oglas za delo
- Išči oglase za delo
- Davčni register
- iana
- Nov blog
- Pregled blogov
- Moje računovodstvo
- Prosti čas
Glavni menu
- O meni
- Oglasi
- Nov oglas za delo
- Išči oglase za delo
- Davčni register
- iana
- Nov blog
- Pregled blogov
- Moje računovodstvo
- Prosti čas